Skocz do zawartości

Nasze strony:



Witamy na Kalistenika Polska
Zarejestruj się aby mieć dostęp do wszystkich funkcjonalności które Ci oferujemy. Po rejestracji i zalogowaniu się będziesz mógł uczestniczyć w dyskusji, oceniać wątki, aktualizować statusy, tworzyć własne albumy w galerii, a także dokonywać zakupu w naszym sklepie!
Zaloguj się Zarejestruj się
Zdjęcie

Wspinanie na linie :)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
52 odpowiedzi w tym temacie

#21
Sopel

Sopel

    Kaboom!

  • Użytkownik
  • 747 postów
Mnie się raczej liny wspinaczkowe kojarzą z dużym przekrojem... http://allegro.pl/li...3019677976.html
Cena faktycznie spora. Dużo jest roboty z mocowaniem takiej zwyczajnej liny bez oczka?
  • 0
Shut up and get moving.

#22
Borej

Borej

    Advanced Member

  • Użytkownik
  • 48 postów
  • LokalizacjaŁuków
Lina jutowa o średnicy 30mm kosztuje 3,5zł za metr, a 40mm 7zł. Wystarczy kupić jej trochę więcej, zawiązać na supeł, na końce założyć rurkę termokurczliwą i wszystko gra.
Sam się przymierzam do jej zakupu.
  • 0

http://motywacjablog.pl - Motywacja, inspiracja, sukces. Nie myśl o porażkach, tylko o tym co możesz osiągnąć! Wyznaczaj sobie cele i spełniaj marzenia!


#23
cazz_78

cazz_78

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 6 postów
Całym sercem popieram wspinanie na linie jeśli tylko ktoś ma taką możliwość.Robiłem je wielokrotnie trenując jeszcze judo. I chwyt silniejszy i plecy mocniejsze. Polecam zdecydowanie. Trzeba tylko wspomnieć by właściwie mierzyć siły na zamiary...przez wzgląd na bezpieczeństwo oczywiście, szczególnie w przypadkach gdzie długość liny jest znaczna :) Im grubsza lina tym mocniej będą musiały popracować przedramiona by utrzymać chwyt.
  • 0

#24
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

Mnie się raczej liny wspinaczkowe kojarzą z dużym przekrojem... http://allegro.pl/li...3019677976.html
Cena faktycznie spora. Dużo jest roboty z mocowaniem takiej zwyczajnej liny bez oczka?


Sopel, ten link jest właśnie do liny do wspinania. Pisząc o wspinaczkowych miałem na myśli liny alpinistyczne, które nie są jutowe i mają wąski przekrój. Co do montażu to nawet bez nakładki termokurczliwej robisz na końcu pętle i przekładasz przez nią drugi koniec (ciężko mi to opisać, trzeba by pokazać). Jak ktoś był dobrym harcerzem, to umie też zawiązać linę tak, by po skończonym treningu ściągnąć ją z drzewa ciągnąc za drugi koniec. Trzeba tylko wtedy dwa razy więcej liny:)
  • 0

#25
szocikk1

szocikk1

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 15 postów
Zahir, myślę że wiem o co Ci chodzi z tym węzłem :)
  • 0

#26
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Bo to w sumie jest proste:)
  • 0

#27
szocikk1

szocikk1

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 15 postów
no tak, nawet bardzo :)
  • 0

#28
Grzegorz

Grzegorz

    Go KalistenikaPolska.pl!

  • Użytkownik
  • 188 postów
A z czego taka lina najlepiej? Dostępne są jutowe, konopne z sizalu, z tworzyw sztucznych. Takie z tworzywa sztucznego to dla rąk chyba nie zbyt przyjemne.
  • 0
Aby być najlepszym, musisz być lepszym od samego siebie...

#29
Rafiki

Rafiki

    KalistenikaPolska

  • Użytkownik
  • 131 postów
  • LokalizacjaSzczytno
Jutowe chyba najlepiej w dłoni się trzyma, bo są dosyć szorstkie. Tak mi się wydaje.
  • 0

#30
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość
Konopne też. Wadą jest to, że chłoną wilgoć, więc jeśli lina ma wisieć na dworze, to może być poktyta tworzywem. Dla rąk jest gorsza ale da się przeżyć;)
  • 0

#31
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów

Co do montażu to nawet bez nakładki termokurczliwej robisz na końcu pętle i przekładasz przez nią drugi koniec (ciężko mi to opisać, trzeba by pokazać). Jak ktoś był dobrym harcerzem, to umie też zawiązać linę tak, by po skończonym treningu ściągnąć ją z drzewa ciągnąc za drugi koniec. Trzeba tylko wtedy dwa razy więcej liny:)

 

jaki to węzeł będzie?


  • 0

#32
Chillin

Chillin

    Hold Strong!

  • Użytkownik
  • 54 postów

Może jak Bear Grylls zaciskowy?

 

Tylko to i tak trzeba wleźć na to np.  drzewo żeby go przywiązać. :D


  • 0
' Gadają, że mam talent - ależ istotnie, Ja, zamieniam w złoto wszystko czego się dotknę. '
 
ت

 

 


#33
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów

Ja zrozumiałem, że to jakiś węzeł co go się da ogarnąć z ziemi ale mnie chyba fantazja poniosła ..


  • 0

#34
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

Ja zrozumiałem, że to jakiś węzeł co go się da ogarnąć z ziemi ale mnie chyba fantazja poniosła ..

Oczywiście, że się da. Ja to sobie wyobrażam tak:

Masz gałąź na wys. np. 5m i do niej chcesz przywiązać linę. Potrzebujesz ok. 15m liny (3x a nie 2x jak pisał Zahir). Mniej więcej w 1/3 robisz pętlę niezaciskającą się np. wezłem ratunkowym.

Przerzucasz linę przez gałąź rzucając dłuższym końcem - w ten sposób pętlę będziesz miał przy sobie, a nie na górze. I w tę pętlę wkładasz ten dłuższy koniec i przeciągasz by lina zacisnęła się na gałęzi. W ten sposób masz dwie liny zwisające z gałęzi - jedną (dłuższą) do wspinania i drugą (krótszą) do ściągniecia liny po treningu.


  • 2
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#35
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów

czyli rozumiem że ten węzeł da się rozwiązać pociągając za ten krótszy koniec liny tak?


  • 0

#36
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

On nie musi być krótszy ale ogólnie, to dokładnie tak jak opisał Michał. Łapiesz linę w połowie długości i zawiązujesz węzeł tak, by na końcu pozostała niezaciskająca się pętelka przez którą przeciągniesz linę. Ciągnąc za jeden koniec liny będziesz zaciskał a za drugi rozluźniał zacisk. Dość ciężko to opisac ale w praktyce jest to bardzo proste:)


  • 0

#37
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów

Łapiesz linę w połowie długości i zawiązujesz węzeł tak, by na końcu pozostała niezaciskająca się pętelka przez którą przeciągniesz linę.

 

line w połowie a węzeł na końcu hmmm czy ja już jestem zmęczony czy co ...


  • 0

#38
Michal

Michal

    Advanced Member

  • Zasłużony
  • 1 598 postów
  • LokalizacjaWawa

czyli rozumiem że ten węzeł da się rozwiązać pociągając za ten krótszy koniec liny tak?

Nie - węzła ratowniczego nie rozwiążesz ciągnąć za krótszy koniec. Krótszą liną ściągniesz pętle na ziemię.

 

Łapiesz linę w połowie długości i zawiązujesz węzeł tak, by na końcu pozostała niezaciskająca się pętelka przez którą przeciągniesz linę.

Jak w połowie zrobi pętlę, to po zarzuceniu liny i ściągnieciu zarzuconego końca na dół, pętla znajdzie się na wys gałęzi i nie będzie jak przez nią przełożyć tego końca. Chyba, że lina będzie 4x dłuższa od wysokości gałęzi :)


  • 0
Słownik ćwiczeń | Mapa miejsc do ćwiczeń

"Kto by chciał być normalnym? My chcemy być nadzwyczajni!"

#39
Guest_zahir11_*

Guest_zahir11_*
  • Gość

He,he, proste rzeczy czasem łatwiej pokazać niż opisać. Dobrze, że Michał potrafi lepiej tłumaczyć niż ja:)


  • 0

#40
Revo

Revo

    Advanced Member

  • Bywalec

  • 659 postów

Możecie mi to narysować?


  • 0




Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych